ارتباط با ما 09135861591

نشان تجاری و هدف از ثبت ان چیست؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه نام تجاری یا همان به طور معمول برند (همان نشان و علامتی است که به صورت فارسی یا لاتین در فعالیت های اقتصادی،خدمات، کالاها و… استفاده میشود. خود کلمه برند(brand) به عنوان نام قانونی نشان تجاری یک طرح ،نماد،عبارت،نام و… است که ارائه دهنده خدمات یا فروش محصولات خاصی است که به وسیله ان از ...

طراحی وب سایت
< 1 دقیقه
0 دیدگاه
محمد امیری
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

نام تجاری یا همان به طور معمول برند (همان نشان و علامتی است که به صورت فارسی یا لاتین در فعالیت های اقتصادی،خدمات، کالاها و… استفاده میشود.

خود کلمه برند(brand) به عنوان نام قانونی نشان تجاری یک طرح ،نماد،عبارت،نام و… است که ارائه دهنده خدمات یا فروش محصولات خاصی است که به وسیله ان از سایر محصولات مشابه متمایز میشود. نشان تجاری همان چیزی است که مخاطب صفات و ویژگی های ان را با دیدن و شنیدن یا حس کردن و… به صورت ذهنی دیداری و شنیداری در ذهن و قلب خود تداعی میکند در واقع برند شامل همه احساسات مفاهیم و ویژگی هایی است که با یک نام گره خورده است .

از نظر مصرف کننده خرید از یک برند یعنی: کیفیت بالا،جنس مرغوب و خطر پذیری کمتر و سپردن مسئولیت به تولید کننده. با توجه به اینکه اولین قدم در تجارت اعتماد است علامت تجاری به این اعتماد و تعهد تولید کننده شتاب میبخشد.

هدف از ثبت برند چیست؟

هر برند یا علامت تجاری از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالاها و خدمات و یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از ان دز صورت پرداخت مبلغ اثر صاحب اثر را محافظت میکند.

مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی ارم تجاری قابلیت تمدید شدن نامحدود توسط پرداخت مبلغ مربوطه را دارد. محافظت از ارم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام ها اجازه متوقف کردن تخلف در این زمینه را دارند تایید میشود.

از دیدگاه وسیع تر ثبت علائم تجاری همچنین مانع تلاش های رقبا غیر منصف مثل متقلبان برای استفاده از ان نشان یا اسمی هست که شما سالیان داز برای جا انداختن ان زحمت کشیده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *